Calendar


« November 2019 »
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Par mums

Par mums, lai stāsta mūsu darbi.

Salmu skulptūru, leļļu veidošana ir mūsu izpaušanās mākslā un darbs vairāku gadu garumā. To visu mēs darām pēc mūsu brīvās gribas, izvēles, ar lielu entuziasmu. Vienkārši tāpat…

Tikai mīlestība un patika pret darbu, ko dari var dot vislabākos rezultātus un vislielāko gandarījumu par paveikto.

Mēs nesapņojam kā būtu, ja būtu, bet darām to tagad un tūlīt. Vispirms rodas ideja, tad seko pacietīgs, rūpīgs un grūts darbs. Mūsu veidotos darbus neatradīsiet nekur citur, jo idejas darbiem nav noskatītas vai aizgūtas, bet gan pašu izdomātas un izlolotas. Katrs tēls tiek veidots tā, lai tas, vispirms, patiktu mums. Un, ja patīk vēl citiem, tad tā ir mūsu gara maize. Katrs labs vārds dod mums spēku un vēlmi strādāt vēl un vēl. Tā ir neredzama, bet sajūtama enerģija, ko atstāj katra ciemiņa smaids un labie vārdi. Paldies Jums!

Jāatzīmē, ka salmi un siens mākslas darbu veidošanā līdz 2010.gadam Latvijā tikpat kā netika izmantots. Arī plašāka informācija par to izmantošanu nebija pieejama. Pateicoties mūsu radošajai darbībai, esam izraisījuši lielu sabiedrības interesi. Par to liecina neskaitāmas publikācijas presē, TV un radio pārraides (skat.Publicitāte).

Skulptūru, leļļu, suvenīru veidošanā esam ieviesuši daudz jaunu radošu ideju, ar līdz šim neredzētu izdomu. Esam radījuši daudzus tehniskus risinājumus skulptūru un leļļu izgatavošanā, par kuriem ir saņemts arī LR patents. Ir pagājuši vairāki gadi, bet nekas nebeidzas. Esam jaunu tehnisku risinājumu, ideju un izmēģinājumu virpulī, jo šis darbs ir roku darbs. Un te slēpjas veidošanas mākslas nianses un smalkumi, lai panāktu vēlamo rezultāti ātrāk un labāk. Katra ideja tiek izmēģināta un pārbaudīta. Tas mūs aizrauj visvairāk!

Mūsu darbības rezultātā 2010. gadā tika izveidots Salmu muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Latvijā un pasaulē. Salmu muzejā ir apskatāma plaša salmu skulptūru, leļļu daudzveidība. Muzeja eksponāti priecē gan pašmāju, gan ārvalstu tūristus un mākslas cienītājus.  Tas nemitīgi tiek papildināts ar jauniem mākslas darbiem un tematiskām kolekcijām. Veidojam arī darbus pēc pasūtījuma. Tos var redzēt dažādās Latvijas vietās un ārpus Latvijas, izdaiļojot dārzus, veikalus un iekštelpas.

Pateicoties mūsu darbam šajā jomā, darboties prieku ar salmiem ir aizsākuši daudzi iedzīvotāji Latvijas pilsētās un novados. Pie mums pirmos gadus aktīvi mācījās mākslas skolu, arodskolu, bērnudārza skolotāji. Esam pirmās prasmes nodevuši daudziem tūkstošiem cilvēku. Un to daram joprojām – apmācam skolēnus, bērnus, vecākus utt…

Tikai ar neatlaidīgu, milzīgu darbu un entuziasmu vienkāršs, plaši pieejams materiāls pārtop unikālos mākslas darbos, kādi nekad līdz šim vēl nebija redzēti.

Tik īsā laikā, ar pašu spēkiem un līdzekļiem ir radīta jauna, unikāla un interesanta apskates vieta Latvijā.

kristine  Kristīne: Esmu pārliecināta, ka ikvienam no mums ir dotas īpašas spējas un dotības. Liekot tās lietā, varam būt unikāli, atšķirīgi un veiksmīgi.

juris  Juris: Salmu skulptūru veidošana ir tikai viena no mana brīvā laika nodarbēm.