Gaidāmie notikumi


« February 2018 »
Mo Tu We Th Fr Sa Su
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Par mums

Par mums stāsta mūsu darbi.

Salmu skulptūru, leļļu veidošana ir mūsu brīvā laika pavadīšana, izpaušanās un darbs vairāku gadu garumā. To visu mēs darām pēc mūsu brīvās gribas, izvēles, ar lielu entuziasmu. Vienkārši tāpat…

Tikai mīlestība un patika pret darbu, ko dari var dot vislabākos rezultātus un vislielāko gandarījumu par paveikto.

Mēs nesapņojam kā būtu, ja būtu, bet darām to tagad un tūlīt. Vispirms rodas ideja, tad seko pacietīgs, rūpīgs un grūts darbs. Mūsu veidotos darbus neatradīsiet nekur citur, jo idejas darbiem nav aizgūtas vai noskatītas, bet gan pašu izdomātas un izlolotas. Katrs tēls tiek veidots kā īsts, kāds tas dabā ir – ar raksturu, dvēseli, noskaņojumu…

Jāatzīmē, ka salmi un siens mākslas darbu veidošanā līdz šim Latvijā netika izmantots. Plašāka informācija par to izmantošanu mākslā arī nav pieejama. Pateicoties mūsu radošajai darbībai, esam izraisījuši lielu sabiedrības interesi. Par to liecina neskaitāmas publikācijas presē, TV un radio pārraides (skat.Publicitāte).

Skulptūru, leļļu, suvenīru veidošanā esam ieviesuši daudz jaunu radošu ideju, ar līdz šim neredzētu izdomu. Esam radījuši daudzus tehniskus risinājumus skulptūru un leļļu izgatavošanā, par kuriem ir saņemts arī LR patents.

Mūsu darbības rezultātā 2010. gadā tika izveidots Salmu muzejs, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Latvijā un pasaulē. Salmu muzejā ir apskatāma plaša salmu skulptūru, leļļu daudzveidība. Muzeja eksponāti priecē gan pašmāju, gan ārvalstu tūristus un mākslas cienītājus.  Tas nemitīgi tiek papildināts ar jauniem mākslas darbiem un tematiskām kolekcijām. Atsevišķas tematisko darbu kolekcijas tiek izstādītas arī dažādos Latvijas pilsētu muzejos, kultūras namos un galerijās (skat.Pasākumi). Daudzi darbi jau šobrīd atrodas dažādās Latvijas vietās un ārpus tās, izdaiļojot dārzus, ārējās fasādes un iekštelpas.

Pateicoties mūsu pēdējo gadu darbam šajā jomā, darboties prieku ar salmiem un sienu ir aizsākuši daudzi iedzīvotāji Latvijas pilsētās un novados.

Tikai ar neatlaidīgu, milzīgu darbu un entuziasmu vienkāršs, plaši pieejams materiāls pārtop unikālos mākslas darbos, kādi nekad līdz šim vēl nebija redzēti.

Tik īsā laikā, ar pašu spēkiem un līdzekļiem ir radīta jauna, unikāla un interesanta apskates vieta Latvijā.

kristine  Kristīne: Esmu pārliecināta, ka ikvienam no mums ir dotas īpašas spējas un dotības. Liekot tās lietā, varam būt unikāli, atšķirīgi un veiksmīgi.

juris  Juris: Salmu skulptūru veidošana ir tikai viena no mana brīvā laika nodarbēm.